Pôžičky bez dokladovania

Mnoho ľudí sa ocitne v situácii keď si potrebuje požičať. Život je nevyspytateľný a nikto z nás nevie čo nám prinesie. Preto sa každému môže stať, že sa ocitne v situácii, keď sa bude musieť obrátiť na niekoho so žiadosťou o pomoc. A keď sa jedná o financie nikdy to nie je príjemné. Navyše mnoho ľudí si nemôže dovoliť požičať od banky. Väčšinou práve preto, lebo im na to nestačí príjem. A práve pre takýchto ľudí je tu pôžička bez dokladovania príjmu.

Pôžičky bez dokladovania predstavujú pomerne vysoké riziko pre poskytovateľa a práve preto ich budú poskytovať hlavne nebankové subjekty. Tých sa nachádza na našom trhu viac než dosť. Ak Vám banka úver neschváli, môžete sa obrátiť práve na nebankovú spoločnosť, ktorá má určite vo svojej ponuke aj pôžičky bez dokladovania. Samozrejme ako už bolo spomenuté, takáto pôžička predstavuje pomerne veľké riziko a práve preto sa musíte pripraviť na niekoľko nevýhod, ktoré sa s ňou spájajú. To najväčšou je pravdepodobne vysoký úrok a poplatky.

Keďže sa nebankové spoločnosti takto musia poistiť, pretože si nemôžu overiť, že budete schopný úver splácať, môžete si byť istý, že úrok sa niekedy vyšplhá až na desiatky percent, čo môže predstavovať najväčší problém. A to hlavne preto, lebo ak už žiadate o pôžičku u nebankovej spoločnosti, pravdepodobne Vám nestačil príjem na pôžičku v banke. A ak Váš príjem nebol dostatočný na pôžičku v banke, môže sa stať, že nebude stačiť ani na splácanie vysokého úroku u nebankovej spoločnosti. A keďže v tomto prípade musíte ručiť aspoň nejakou nehnuteľnosťou, mohlo by sa Vám jednoducho stať, že v prípade neschopnosti splácať o ňu prídete.

Ak ste teda v situácii, keď si musíte požičať a nemáte na to dostatočný príjem, môžete si požičať aj bez dokladovania. Dajte si ale pozor aby ste sa neprerátali a boli schopný takýto úver aj splácať, lebo následky môžu byť horšie ako si myslíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *